Кубрат Пулев нокаутира румънец в дебюта си в САЩ

24 Март 2019
Фейсбук

Кубрат Пулев спечели с нокаут първия си мач в САЩ. Българинът отказа в седмия рунд Богдан Дину (Рум) в Коста Меса, Калифорния. Пулев победи, въпреки че в четвъртия рунд получи много тежка аркада над лявото око. В седмия рунд той свали съперника си три пъти, а мачът приключи. Това бе 27-ата победа за Пулев (14 с нокаут), който има и 1 загуба. Той остава задължителен претендент за световната титла на международната боксова федерация (IBF).

В началото на мача Пулев имаше предимство. Той използваше левия си прав, за да притиска съперника, а във втория рунд започна да вкарва и точни десни прави. В четвъртия рунд обаче Дину бе точен с дясно кроше, а след това и с десен прав, и отвори тежка аркада над лявото око на българина. Мачът продължи и Пулев завърши рунда, въпреки че кръвта се стичаше по лицето му. От щаба му успяха да затворят донякъде аркадата и в следващите рундове българинът постепенно върна ритъма си. Дину опитваше да уцели отново аркадата, но така и не успя да го направи.

В седмия рунд Пулев вече свали опонента си със серия от десни удари, но един от тях попадна в тила на Дину. Съдията Раул Каис едновременно отброи нокдаун, но и наказа Пулев с отнемане на точка заради "неумишлен непозволен удар". Със серия от десни българинът прати Дину в нокдаун за втори път. Румънецът стана, но само за да поеме още няколко десни удара, а след третият нокдаун мачът бе прекратен.

Пулев бе точен със 110 удара от общо 378 опита (29%), а Дину – с 42 от 239 (18%).

В същата гала по-малкият брат на Кубрат – Тервел Пулев, постигна 13-ата си победа в 13 мача на профи ринга. Той победи по точки Мич Уилямс (САЩ) в 6-рундов мач. Тримата съдии дадоха успех с 59:54, 57:56, 58:55 за Пулев.