Григор Димитров прекъсна черна серия с победа №300 в кариерата си

21 Окт. 2019
TWITTER

Най-добрият български тенисист Григор Димитров сложи край на серията си от три поредни загуби. Първата ни ракета (№29 в света) започна участието си на турнира в зала във Виена (Ав, €2,3 млн.) с успех срещу квалификанта Дамир Джумхур (БиХ) с 6:3, 7:5. Това беше юбилейна победа №300 в кариерата на 28-годишния хасковлия в професионалния тур на АТР.

Резултатът тази вечер можеше да е доста по-изразителен в полза на Димитров. В I сет българинът направи два пробива в сервиса на Джумхур и при 5:1 гейма сервираше за частта, но допусна брейк. Все пак нашият се възползва от втория си шанс и поведе с 1-0.

Във II сет Григор три пъти поведе с пробив в подаването на босненеца, но първите два пъти му позволи да остане в мача с моментален рибрейк. Квалификантът дори излезе за кратко напред с 5:4 гейма, преди бившият №3 в света най-сетне да затвърди предимството си и да приключи двубоя след 1:33 ч. игра.

За Димитров това беше четвърти успех от четири мача срещу този съперник. Във II кръг във Виена противник на българина ще бъде поставеният под №3 Матео Беретини (Ит), който по-рано днес елиминира Кайл Едмънд (Вбр) с 3:6, 6:3, 6:4. Димитров и Беретини са се срещали само веднъж в официален мач – тази година на "Мастърс" в Монте Карло, където българинът се наложи със 7:5, 6:4.