Десетима от "ЦСКА-София" не издържаха срещу "Копенхаген" (видео)

Не заслужавахме да загубим, шансовете вече са по-малки, коментира треньорът Ел Маестро

09 Авг. 2018Обновена
SPORTAL.BG

"ЦСКА-София" загуби с 1:2 като домакин от "Копенхаген" в първия мач от III квалификационен кръг на Лига Европа. Вицешампионът на Първа професионална футболна лига имаше аванс от един гол на почивката срещу четвъртия в датското първенство, но през цялото второ полувреме игра с човек по-малко и не издържа на натиска на скандинавския тим.

Пред около 15 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски" в София "червено-белите" откриха резултата още в 15-ата мин. Българската звезда на тима Кирил Десподов напредна през центъра и изведе Мауридес сам срещу вратата на гостите, а бразилският голмайстор прокара топката между краката на Йесе Йоронен за 1:0.

? Стартов състав за мача срещу Копенхаген ⏰ 20:45 ? Лига Европа ? Нац. стадион "Васил Левски" #CSKAvsFCK #Lineups #EuropaLeague #AllTogether

Posted by CSKA Sofia FC on Thursday, August 9, 2018

До края на първата част датчаните упражниха сериозен натиск. Най-деен бе сенегалецът Даме Н’Дойе, който първо в 20-ата мин. уцели насрещната греда с шут от границата на наказателното поле, а в 41-вата бе ударен в лицето от централния бранител Божидар Чорбаджийски, който получи директен червен картон.

Останал с 10 души на терена, след почивката тимът на "ЦСКА-София" бе принуден да приеме играта в собствената си половина и това позволи на "Копенхаген" да стигне до пълен обрат. В 64-тата мин. гостите изравниха с мощен шут от над 20 м на резервата Денис Вавро, а десет минути по-късно Кенан Кодро реализира дузпа за нарушение на Кирил Десподов срещу нахлулия в наказателното поле Николай Бойлесен.

Няма да се предадем! ? НИЕ СМЕ ЦСКА ??? #FullTime #EuropaLeague #CSKAvsFCK #WeAreCSKA

Реваншът е след седмица на ст. "Паркен" в столицата на Дания, а крайният победител ще срещне в плейофите за влизане в групите "Аталанта" (Ит) или "Апоел" (Хайфа, Изр). В първия мач тази вечер италианците биха с 4:1 като гости.

"Разочарован съм, играчите опитаха да дадат всичко от себе си. Не заслужавахме да загубим – коментира треньорът на "ЦСКА-София" Нестор Ел Маестро. – Играхме много силно през първите 20 минути. Няма какво да кажа за решенията на съдията. Футболът е много тежка игра, когато се случват такива неща. Винаги е трудно, когато загубиш с такъв резултат. "Копенхаген" играе тактически много грамотен футбол. Ще бъде много тежък реванш, шансовете вече са по-малки."