Волейболистите се сбогуваха с олимпийската мечта

Франция - Германия е финалът на квалификацията в Берлин

09 Яну. 2020
CEV

България няма да участва във волейболния турнир на олимпийските игри в Токио 2020. Мъжкият национален отбор отпадна на 1/2-финалите от квалификацията в Берлин (Гер), в която се разиграва последната квота за Европа. Пред над 8000 зрители в зала "Макс Шмелинг" селекцията на Силвано Пранди отстъпи пред домакина Германия с 1:3 (-20, -23, 20, -23) и зае четвърто място в крайното класиране.

От самото начало "маншафтът" започна да диктува ритъма на игра и в първите два гейма бързо трупаше солиден аванс, който спокойно удържаше до края. Двубоят стана по-равностоен едва в третата част, когато нашите успяха за първи път да излязат напред в резултата и постепенно да си осигурят надеждна преднина. Поривът в играта на "трикольорите" продължи и в четвъртия гейм, но постепенно беше неутрализиран и националите ни нямаха сили за нов късен подвиг.

#1 Fromm gets fast and ferocious from the wing!
Germany ?? gets semis slot with 3-1 win (25-20, 25-23, 20-25, 25-23) on Bulgaria ??

?CEV matches: https://t.co/LwHc5oAQiM #Tokyo2020 #Volleyball @BVF_Volleyball @DVV_Volleyball pic.twitter.com/DXYz2MRzf8

— Volleyball World (@FIVBVolleyball) January 9, 2020

Лидерът на германците Гьорги Грозер заби 17 т. (1 блок) в българското поле, а Денис Калиберда добави 15 т. (1 ас, 5 блока) за успеха на домакините. Вездесъщият Цветан Соколов стана топреализатор в тима ни с 18 т. (2 аса, 3 блока), но този път усилията му отидоха напразно. Капитанът Виктор Йосифов завърши с 14 т. (3 блока), а Розалин Пенчев постигна 10 т. (1 ас, 1 блок).

Съперник на Германия в утрешния финал ще бъде тимът на Франция, който по-рано днес постигна драматичен обрат срещу Словения с 3:2 (-13, -22, 14, 21, 9) в другия 1/2-финал. Последният мач в Берлин ще започне в петък вечер от 21:10 ч. българско време и победителят в него ще се класира за олимпиадата в Токио 2020.