"Севиля" се промъкна в сетния миг на 1/2-финал в Лига Европа

"Шахтьор" допълни Финалната четворка в Германия

12 Авг. 2020

Рекордьорът с пет титли в надпреварата - "Севиля", се класира по драматичен начин за 1/2-финалите в Лига Европа. Испанският тим спечели футболната битка с английския "Уулвърхемптън" с 1:0 с попадение две минути преди края на редовното време на ст. "Шауинсланд Райзен Арена" в Дуисбург (Гер).

Решаващия гол в 88-ата мин. отбеляза аржентинският нападател Лукас Окампос след центриране на съотборника си в националния отбор на "гаучосите" Евер Банега. През първото полувреме британците пропуснаха да поведат рано в резултата, след като в 11-ата мин. Раул Хименес не успя да вкара от дузпа, отсъдена за препъване на страховития Адама Траоре.

При първото си участие на 1/2-финал от 2016 г., когато за последен път спечели Купата на УЕФА, "Севиля" ще се изправи срещу друг английски отбор - гранда "Манчестър Юнайтед". Двубоят е на 16 август на ст. "Райн Енерги" в Кьолн, където ще се играе и финалът на 21 август.

За другото място в него ще спорят италианският "Интер" и украинският "Шахтьор" на 17 август. Тимът от Донецк преодоля 1/4-финалите със звучна победа над швейцарския "Базел" тази вечер - 4:1 на ст. "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен.

Головете за победителите на стадиона на "Шалке 04" реализираха четирима бразилци - бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш във 2-рата мин., Тайсон в 22-рата, Алан Патрик в 75-ата от дузпа и Додо в 88-ата. Почетното попадение за швейцарците вкара Рики ван Волфсвинкел във втората минутата на добавеното време.

1/4-ФИНАЛИ (10-11 август)

"Манчестър Юнайтед" - "Копенхаген" 1:0 (с прод.)

"Интер" - "Байер" (Леверкузен) 2:1

"Шахтьор" (Донецк) - "Базел" 4:1

"Уулвърхемптън" - "Севиля" 0:1

1/2-ФИНАЛИ (16-17 август)