РБ попари "Атлетико" и е в Топ 4 на Шампионската лига

14 Авг. 2020

Германският "Разен Балшпорт" (Лайпциг), популярен просто с абревиатурата си РБ, е вторият 1/2-финалист в Шампионската лига по футбол. Бронзовият медалист в Бундеслигата през последните два сезона изхвърли от надпреварата миналогодишния вицешампион на Испания "Атлетико" (Мадрид), побеждавайки го драматично с 2:1 във Финалната осмица в Португалия.

Вторият мач от 1/4-финалите в Лисабон се разви по крайно злощастен начин за "дюшекчиите". Германският тим откри резултата на ст. "Жозе Алваладе" в 51-вата мин. с попадение на испанския национал Дани Олмо. Мадридчани успяха да изравнят в 71-вата мин. чрез изгряващата португалска звезда Жоао Феликс, който си спечели дузпа и сам я реализира.

Две минути преди края на редовното време обаче РБ вкара решаващ гол благодарение на рикошет в крака на испанския защитник Хосе Мария Хименес след фронтален изстрел от границата на наказателното на американския талант Тайлър Адамс. В добавеното време от над 6 минути "Атлетико" се хвърли в стихийни атаки, в които се включи дори вратарят Ян Облак, но германската защита удържа своята крепост и подпечата историческото класиране в Топ 4 на Европа.

При дебюта си на 1/2-финалите в Шампионската лига "Разен Балшпорт" ще се изправи срещу френския гранд "Пари Сен Жермен", който се завръща на тази фаза за първи път след 1995 г. Сблъсъкът между отборите от Лайпциг и Париж е на 18 август.

Другите два претендента за място във финала на 23 август ще бъдат излъчени в оставащите два 1/4-финала утре и вдругиден - съответно "Барселона" - "Байерн" (Мюнхен) и "Манчестър Сити" - "Олимпик" (Лион).

1/4-ФИНАЛИ (12-15 август)

(4) "Аталанта" - "Пари Сен Жермен" 1:2

(2) РБ (Лайпциг) - "Атлетико" (Мадрид) 2:1