Камбуров вече е само на гол от "вечния" рекорд

Капитанът на "Берое" донесе победата над "Локомотив 1929" (Сф), но и остави отбора си с човек по-малко

23 Юли 2021
Мартин Камбуров ликува след попадението си, с което осигури победата на "Берое" над "Локомотив 1929" (Сф).

Мартин Камбуров вече е само на едно попадение от считания доскоро за вечен рекорд по голове в елитното ни първенство, който се държи от Петър Жеков (253 гола). 40-годишният капитан на "Берое" вкара попадение №252 в кариерата си в мачове от А група и Първа лига. Така той донесе и домакинската победа с 1:0 над "Локомотив 1929" (Сф) в двубой от I кръг на новия сезон. Това беше и първият гол в първенството, след като откриващият мач ("Царско село" - "Черно море") по-рано днес бе завършил 0:0. Интересното е, че Камбуров отбеляза първото попадение и за предишния сезон (2020/21). Той се разписа за "ЦСКА 1948" при 2:2 с "ЦСКА-София".

Голът на Камбуров бе и най-сериозното положение, което създадоха старозагорци в мача. В 56-ата мин. Кийлън Лебон проби отляво и даде чудесна асистенция към капитана си, който отблизо не сбърка. В 70-ата мин. все пак пред Камбуров се откри възможност да удвои, но шутът му мина над напречната греда. След 10 минути ветеранът получи малко пресилено втори жълт картон - за нарушение в центъра на терена и бе изгонен. "Берое" обаче успя да удържи аванса си, макар и с човек по-малко. Дебютиралият на вратата нидерландец Нордин Бакер спаси две положения до края, а с това помогна и за победата.

Треньорът на "Берое" Петър Колев имаше доста забележки към играта на отбора си, но хареса желанието на играчите. "От резултата съм доволен. Благодарен съм на играчите, че се вложиха максимално. Първото полувреме го отдавам на напрежението. Второто значително подобрихме играта си. Не можахме да създадем чисто голово положение. В мача ситуациите бяха малко, но се радвам, че успяхме да вкараме една. Той (б.ред. - Камбуров) си има амбиция и лична цел. Ще я постигне до края на годината. Имахме тежко лято. 13 играчи напуснаха поради различни причини. От 12-те нови днес бяха на терена петима. Този отбор има нужда от време да се обиграе. Предстои ни още доста работа. Събрах момчетата и им казах, че са положили необходимите усилия", коментира той.

"Първо трябва да поздравя отбора на "Берое" за победата, а после да съжалявам за резултата. През първото полувреме успяхме да стоим добре на терена, но не успяхме да задържим топката. Мога да кажа, че най-добрите положения бяха за нас. Липсата на класа и може би напрежението ни попречи да владеем повече топката и да може да се опитаме да направим нещо по-опасно. Ако не държиш топката, трябва да се държиш в защита. С това разполагаме в момента. Опитваме се да оптимизираме всеки футболист. Някои играчи са на различен етап от подготовката, но бяха на терена. Тази разнородност пречи, но се надявам с хода на мачовете тези неща да се променят и да стоим по-добре на терена", заяви пък наставникът на "Локомотив 1929" Иван Колев.

Берое - Локомотив Сф 1:0 /репортаж/