И пропуск на Меси не спаси "Реал" от загуба в Париж

"Манчестър Сити" отбеляза 5 гола в Лисабон и обезсмисли реванша от 1/8-финалите в ШЛ

16 Февр. 2022Обновена
Белгийският вратар на "Реал" Тибо Куртоа отбива в корнер топката, изстреляна от Лионел Меси (вляво) от 11-метров удар в средата на второто полувреме от двубоя на ст. "Парк дьо Пренс" в Париж.

"Пари Сен Жермен" изигра един от най-силните си мачове и тотално надигра европейския футболен колос "Реал" (Мадрид) в първата среща от 1/8-финалите на Шампионската лига. Въпреки това двубоят на ст. "Парк дьо Пренс" в Париж завърши само 1:0 и развръзката остана непредсказуема преди реванша в испанската столица след три седмици.

Огромна вина за пропуснатия шанс за по-изразителна победа на домакините носи аржентинската суперзвезда Лионел Меси. 7-кратният носител на "Златната топка" се нагърби с изпълнението на дузпа при 0:0 в 62-рата мин., но ударът му беше избит от вратаря на мадридчани Тибо Куртоа.

Легендата на "Барселона", изнесъл някои от най-славните мачове в кариерата си именно срещу "Реал", не съумя да реализира шестия си гол от началото на сезона в най-престижния клубен турнир, макар пред него да се откриха не една и две възможности. Куп пропуски направиха и останалите звезди в атаката на ПСЖ, начело с Килиан Мбапе, Анхел ди Мария и влезлия като резерва Неймар.

Въпреки че отправиха цели 22 удара по посока на противниковата врата, от които осем в очертанията ѝ, и позволиха само три изстрела към своята - без нито един точен, парижани се добраха до успеха едва в четвъртата минута на добавеното време. Изстрадания гол отбеляза вездесъщият Мбапе от малък ъгъл, след като се измъкна в наказателното поле от Едер Милитао и Дани Карвахал.

Ответният мач е на ст. "Сантяго Бернабеу" в Мадрид на 9 март.

Напълно протоколен се очертава да бъде реваншът в другия сблъсък от 1/8-финалите в ШЛ, първият мач от който се игра тази вечер. В него шампионът на Англия "Манчестър Сити" сгази "Спортинг" (Лисабон) с 5:0 като гост и на практика си осигури класирането напред.

Макар това да е първият сезон от над половин век, в който головете на чужд терен вече нямат никакво значение, "гражданите" се постараха да обезкуражат противника с разлика в резултата. И го сториха още през първия половин час с попадения на Рияд Марез в 7-ата, Бернардо Силва в 17-ата и Фил Фоудън в 32-рата мин.

Минута преди почивката Силва се разписа за втори път и направи 0:4, а десетина минути след началото на втората част Рахийм Стърлинг оформи крайния резултат. "Сити" ще домакинства във втория мач на ст. "Етихад" в Манчестър след три седмици.

1/8-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2021/2022

"Пари Сен Жермен" - "Реал" (Мадрид) 1:0 (Мбапе 90+4) / реваншът е на 9.III

"Спортинг" (Лисабон) - "Манчестър Сити" 0:5 (Марез 7, Бернардо Силва 17, 44, Фоудън 32, Стърлинг 58) / 9.III