Димитров взе само пет гейма срещу Надал

Победих един от най-добрите тенисисти в света и мой добър приятел, коментира испанецът

29 Февр. 2020

Поставеният под №7 Григор Димитров приключи участието си на тенис турнира в Акапулко (Мекс, $1,85 млн.) на 1/2-финалите. Българският топтенисист (№22 в света) не успя да се противопостави равностойно срещу водача в схемата Рафаел Надал и загуби от испанеца с 3:6, 2:6.

И в двата сета Димитров поведе с пробив срещу световния №2, но не успя да задържи предимството си нито веднъж. В първата част Григор постигна брейк за 2:1, след което Рафа спечели четири поредни гейма и затвори спокойно сета. Във втората част пък нашият излезе напред с 2:0, но до края на мача не спечели нито един гейм, отстъпвайки пред Надал за 1:43 ч. игра на централния корт.

Rock on Rafael ?

Two-time champion @RafaelNadal books his spot in the Acapulco final with a 6-3 6-2 triumph over Grigor Dimitrov. #AMT2020 pic.twitter.com/SUsiK9bq8y

— Tennis TV (@TennisTV) February 29, 2020

"Много съм щастлив - коментира 33-годишният левичар от Манакор. - Страхотна победа срещу един от най-добрите играчи в света и мой добър приятел. Той имаше своите шансове в началото на всеки сет. Много, много позитивна седмица за мен."

So sneaky good. ?

Perfection in a point from @RafaelNadal in Acapulco. #AMT2020 pic.twitter.com/ErnSXwqBGB

За Григор това беше 13-а загуба от общо 14 мача с носителя на 19 титли от Големия шлем, като единственият му успех си остава от Пекин през 2016 г. Силното представяне на Димитров в Акапулко ще върне първата ракета на България в Топ 20 на ранглистата и от понеделник той ще се изкачи на 19-о място.

Съперник на Надал във финала от категория "АТР 500" в Мексико ще бъде Тейлър Фриц (САЩ), който на 1/2-финалите елиминира сънародника си Джон Иснър след обрат с 2:6, 7:5, 6:3. В началото на турнира Фриц беше партньор на Димитров в надпреварата на двойки, като двамата спечелиха мача си от I кръг срещу Маркъс Даниъл (НЗел)/Филип Освалд (Ав) със 7:5, 3:6 (12-10). След това българо-американският дует се отказа от двубой с поставените под №2 Лукаш Кубот (Пол) и Марсело Мело (Браз).