"ЦСКА-София" си тръгна с 1:0 от Варна въпреки умората

Треньорът Стойчо Младенов спечели и втория си шампионатен мач след поемането на поста

29 Авг. 2021
СПОРТАЛ
Жорди Кайседо (вторият от дясно на ляво) получава поздравления за гола си, с който донесе победата на "ЦСКА-София" на ст. "Тича".

"ЦСКА-София" успя да се съвземе от еуфорията и умората след остраняването на "Виктория" (Пилзен) в четвъртък и влизането в групите на Лига на конференцията и днес постигна важна победа с 1:0 като гост срещу "Черно море" в VI кръг на първенството.

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов не можеше да разчита на контузения Тибо Вион, болния Георги Йомов и трансферирания в "Монца" Валентин Антов, като даде допълнително почивка на вратаря Густаво Бусато и Яник Вилдсхут. Вместо тях като титуляри започнаха вратарят Димитър Евтимов, Томас Лам, Амос Юга, Хамза Чатакович и Ахмед Ахмедов.

В 18-ата мин. "Черно море" имаше претенции за дузпа, като на повторението се видя, че защитникът на "ЦСКА-София" Юрген Матей закача леко Зе Гомеш. Реферът Георги Димитров обаче прецени, че няма нарушение, след като прибегна и до помощта на VAR.

При резултат 0:0 варненци се разминаха на няколко пъти с възможността да поведат. Най-близо бяха Пабло Гарсия в 29-ата мин., когато ударът му бе спасен от Димитър Евтимов и Стефан Велев в 47-ата мин, когато шутът му първо бе париран от вратаря на гостите, а след това изчистен от голлинията от новото попълнение на "червените" Томас Лам.

В крайна сметка "ЦСКА-София" поведе в 61-ата мин., когато Жорди Кайседо засече центриране отляво на Греъм Кери. Освен, че бе победно, попадението бе и трето за еквадорския национал за шампионата, с което той се изравни начело при голмайсторите с националите Ивайло Чочев ("ЦСКА 1948") и Радослав Кирилов ("Славия").

За Стойчо Младенов пък това бе втора поредна победа с 1:0 във втория му шампионатен мач, откакто зае поста. "ЦСКА-София" пък до момента е безпогрешен в първенството - 3 мача, 9 точки.

"След тези 120 минути с "Виктория" (Пилзен) и липсата на опции този мач бе тежък, но накрая класата си каза думата. Отборът показа мъжество, дух и характер, въпреки умората. Бяхме бавни и мудни заради мача с Пилзен. Единственото ми притеснение, че каквото и да се случи, при негативен развой на мача, не можем да реагираме, защото имаме кадрови пробеми. Това е постоянството, което трябва да търсим във всеки мач. Благодаря и на публиката за тази подкрепа. Надявам се през тази пауза да вземем двама-трима нови състезатели. Ние работим върху тези неща. Дано привлечем тези хора, които сме набелязали, защото ще ни трябва дълбочина в състава за групите, за шампионата и за купата", коментира след края Младенов.

Треньорът на "Черно море" Илиан Илиев пък коментира: "Никой не обича да губи такива мачове. Мисля, че надиграхме ЦСКА и през двете полувремена, особено през второто. При една контраатака и наше лошо заставане ни вкараха гол. Така най-боли. Да ни бяха били с 3:0 - ОК, по-добри са. Но така е много неприятно. Създадохме ситуации, накарахме ЦСКА да играе с дълги топки и не им позволихме да изнасят топката. Имахме 3-4 ситуации изключително опасни. Те с едно положение решиха мача, след това имаше и още няколко ситуации в тяхна полза. Нямам забележки към футболистите, освен, че не се възползваха от положенията и, че допуснаха тази грешки, при която допуснахме гол. Заслужавахме да победим с оглед на показаното, но не успяхме и равен да вземем. Футболистите няма защо да са недоволни от себе си. Бяхме по-добрия отбор."

Вижте гола и всичко най-интересно от мача Черно море и ЦСКА (0:1).