България загуби с 1:3 в Дъблин

10 Септ. 2019
Туитър
37-годишният дебютант Христо Иванов този път е успял да боксира топката надалеч от вратата си, пред погледа на Симеон Славчев, Антон Недялков и Кристиян Димитров (от ляво на дясно в бели екипи)

Националният отбор на България по футбол загуби и четвъртия мач под ръководството на селекционера Красимир Балъков. Този път тимът отстъпи с 1:3 при гостуването си срещу Ирландия в контрола. Но по-лошото бе, че националите не показаха особено смислена игра, отново правиха груби грешки и рядко стигаха до голови възможности.

Въпреки че Балъков бе направил 9 смени в състава, в сравнение със загубата от Англия с 0:4 в събота (в сравнение с тогава титуляри останапа само Антон Недялков и Кристиян Малинов) отборът ни игра сравнително добре до почивката. Не създадохме много положения пред вратата на домакините, но и не допуснахме такива.

През втората част домакините упражниха по-силен натиск и така Алън Браун откри резултата в 56-ата минута. Тогава той бе изведен на празна врата след центриране отляво на Къртис и недобра намеса на 37-годишният дебютант на вратата ни Христо Иванов. Изненадващо на фона на показаното, тимът на България изравни след 10 минути. Божидар Краев бе фаулиран в наказателното поле на ирландците и влезлият като резерва капитан Ивелин Попов вкара дузпата.

Неразчетено излизане на вратаря Иванов в 83-ата мин. позволи на Кевин Лонг да отбележи втория гол за ирландците. Третият дойде в момент, когато нашите национали вече се надяваха мачът да приключи. Тогава резервата Джеймс Колинс се измъкна от защитниците Георги Терзиев и Васил Божиков, след което вратарят ни бе наказан отново.

"Жалко. 80 минути всичко беше наред. Трябва да кажа, че видях голяма разлика, особено след първото полувреме, между нас и ирландците. И това бяха смените. Отново българският манталитет изигра огромна роля. Когато сменяш футболисти, ги сменяш, за да вдигнеш нивото и енергията на отбора, а при нас не се получи, за съжаление. В последните 10 минути отново направихме такива грешки, които мисля, че са на базата на манталитета ни. Разочароваха ме смените. Това са футболисти, които играеха в Англия. Не влязоха, както трябва. Изобщо не съм мислил, че това може да се случи. Те трябва да си поемат критиката от мен и да коригират тези неща, защото това е психология и подготовка – професионализъм. Преди да влезе един човек, трябва да е готов на 100%. Нещата се случват в тънкостите... Просто на всички футболисти, които влязоха, им трябваше малко време, за да влязат в час, а ирландците влизат и веднага се вижда агресия и динамика. Това трябва да го коригираме веднага... Не съм доволен от влизането на Ивелин Попов. И не само от него - от всички. Не съм доволен, защото когато някой влезе, трябва да влезе и да помогне на отбора. Той е свеж, трябва да бъде по-агресивен, с повече енергия, това не се получи при тях. Но това са мои анализи, които ще ги коментираме и ще търсим промяна в тази насока", коментира след мача Красимир Балъков.