Вие сте тук

9 постове / 0 нови
Последно съобщение
Вестник СЕГА
Волейболистите биха Иран и остават в битката за Финалната шесторка на световното

Националният отбор по волейбол победи този на Иран с 3:0 (19, 24, 24) в среща от гр.G във II фаза на световното първенство по волейбол, играна в столичната "Арена Армеец" пред около 5000 зрители. По този начин българите взеха реванш за загубата от иранците с 1:3 в двубоя от предварителната група във Варна. Победата е под №100 за България на световни първенства по волейбол.

Мачът бе изключително важен за селекцията на треньора Пламен Константинов, той като загуба я изваждаше от битката за класиране във финалната шесторка на шампионата, която ще е в Торино (Ит).

Срещата започна вихрено за българския отбор, който след 4 поредни сервиса (и един ас) на Тодор Скримов взе аванс от 5:0. Преднината стана и още по-голяма, когато нашите поведоха с 14:5. До края геймът се игра рутинно, като нашите просто поддържаха своя аванс и в крайна сметка затвориха частта с 25:19 след 26 минути игра, в които направиха 3 аса, 14:8 успешни атаки и 2:1 блокади.

Втората част започна по огледален начин и иранците дръпнаха с 5:1. Нашият тим успя да възстанови равенството при 11:11, но веднага допусна две поредни точки за 11:13. Второто равенство в гейма дойде при 15:15 след блокада на Николай Николов, а после нашите поведоха за първи път - 16:15 със страхотно забиване на Тодор Скримов. А след второто техническо прекъсване ас с флот-сервис на разпределителя Сеганов направи разликата 2 точки - 18:16. Иранците обаче успяха да изравнят пр 20:20, а след успешна блокада срещу Мирослав Градинаров да поведат с 21:20. Точно в края на гейма българският тим допусна ас от флот-сервис на противника и така иранците получиха два геймбола при 24:22. Нашите спасиха и двата с успешна атака и блокаут на иранците и успяха да изравнят при 24:24, а капитанът Виктор Йосифов направи ас от сервис и даде геймбол за българския тим. А малко по-късно с ас на Тодор Скримов нашите затвориха частта след 32-минутна битка и поведоха с 2-0.

Третият гейм стартира с 2:0 за Иран, но българският тим бързо направи 4 поредни точки поведе с 4:2. Иранците отново направиха серия и дръпнаха с 5:4. След техническата пауза азиатският отбор, воден от черногорския треньор Игор Колакович, дръпна дори с 12:9, но нашите се справиха със ситуацията и с 4 поредни отигравания поведоха с 13:12. Второто техническо прекъсване дойде все така при аванс да българския тим - 16:15. А при 20:20, след три поредни аса на Скримов националите на практика решиха и този гейм, но успехът дойде трудно - при 24:20 те пропуснаха 4 поредни мачбола и резултатът бе изравнен - 24:24. Точката на мача сложи все пак Валентин Братоев с удар по ръцете на иранската блокада - 26:24.

Общо в двубоя нашите направиха 42 успешни атаки срещи 38 на противника и 11 аса от сервис (4 за Иран). Иранците имаха минимално предимство на блокада (7:6), а грешките на двата отбора бяха по 20.

По-рано днес отборът на САЩ победи този на Канада с 3:1 (17, 14, -21, 17) и вече е с актив 6-0, който го прави сигурен победител в групата. Нашите ще се борят за второто място, като ще се опитат да бъдат един от двата втори отбора с най-добри показатели в 4-те групи и така да се класират за последната шесторка на световното първенство. След днешния успех те са втори, с актив 4-2, колкото и иранците, а четвъртият отбор в гр.G - на Канада, е последен с 3-3 и никакви шансове да се класира за финалите.

Именно срещу отбора на САЩ е вторият мач на българския тим - утре от 20:30 ч.

Днес наистина имаше различен заряд в момчетата. Имаше в началото период на сковаване, но го преодоляхме много бързо. Виждаше се блясък в очите, увереност и използвахме факта, че сме пред наша публика, макар и трибуните да не бяха много пълни - коментира треньорът Константинов. - Вървим по възходяща линия. Надявам се, че ще я запазим и ще изчистим нервността, особено в края на  геймовете. Утре (б.р. - срещу тима на САЩ) може би ще ни е по-лесно от психологическа гледна точка, но от волейболна, ще е по-трудно."

Към статията във в. СЕГА
редник

Браво и още много победи!

---------------------

Трудно четох - та на какъв език е писано...

Дин
снимка на Дин

Този път иранските брадатковци се сблъскаха с товарния влак.

тупан темно
снимка на тупан темно

И като как иранците са получили два мачбола във втория гейм?

peniko

До ТТ

Ами как - за да могат нашите да отговорят с ЕСПУШНА атака......

AzUrAL
снимка на AzUrAL

Поздравления за победата, но сега трябва да търсим победа над неподените САЩ. Дано чудото стане все пак.

Паисий2

Този път Пламен Константинов постави в началото на въртенето най-сигурния ни сервиращ и от там започна всичко! Като добавихме и високата линия на блокада и точките заваляха. Независимо от това диагонала Учиков беше отново на познатото си трагично ниво. Не напразно в края на третия гейм указанията на Пламен бяха Сеганов да вдига на Братоев!

Дано довечера залата се напълни и озвучителя да не ни затиска с песньовките си, а да ни остави да се развихрим както си знаем! ☺️

peniko

До Паисий

Те това е рецептата! Аз 2 пъти съм гледал на живо как наште отнесоха мириканцити у Америчко: 2008 в Чикаго и 2013/2014 (забравих точната год. съжалявам). В Чикаго ги обърнахме от 0-2.....в залата от 10 хил баре 7 хил беха нашенци. Накрая коментатора в залата се замая и на всяко прекъсване си мърмореше по микрафоня "Булгари Иунаци". А у Вегас де що има булгар от Мексифорния, Харизония, Неговада ги беше напъплил (имаше хора карали по 4-5 ч). После мириканците се жалваха, че все едно играли у Булгерията ......аз им думам избрали сте грешен град - ако беше некде у Небръснатата щехте да сте домакини.

Та довечера сички у Армеец - тъпани, дайрета, дудуци, тенджери, тигани сичко що прави шум да се използва. На них са ин ги слаби тъпанчетата и са замайват.

Успех на момчетата!

Хр_Атанасов_2

На них са ин ги слаби тъпанчетата и са замайват.

Думай правилно, петрички ка@@@лино! (Емотикон: Добродушен смях) - Казва се: "На них ИМ ГИ СА  слаби тъпанчетата и СЕ замайват. (Емотикон: Добродушен смях)

За целия коментар - браво!

А пък за купата "Лейвър" и представянето на Гр. Димитров - машалла за ГД! И за останалите участници от Европа, де...