Волейболистите съвсем закъсаха в Лигата на нациите след 0:3 срещу Иран

05 Юни 2021
FIVB

България се утвърди като един от аутсайдерите в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите. След първите две от пет състезателни седмици "трикольорите" имат само една победа от шест изиграни мача и заемат 13-о място сред 16-те отбора в комерсиалния турнир на международната федерация (FIVB).

В последния си двубой от втората тридневка тази вечер селекцията на Силвано Пранди и Николай Желязков отстъпи с 0:3 (-20, -31, -22) пред тима на Иран, воден от руската легенда Владимир Алекно. За нашите това бе четвърто поредно поражение и второ поредно без спечелен гейм.

"Лъвовете" бяха съвсем близо до успеха във втората част, като за миг резултатът дори стана 29:27 в полза на България. Тогава обаче съперникът поиска видео повторение и се оказа, че при изстрела в аут на Амирхосеин Есфандиар топката е докоснала българската блокада.

Така резултатът беше коригиран на 28:28, след което националите пропуснаха още три геймбола, преди да изостанат с 0:2. В третия гейм иранците отново наложиха своя ритъм и не позволиха на нашите да се доближат на по-малко от точка.

В отсъствието на получилия почивка заради болки в рамото капитан Цветан Соколов най-резултатен в тима ни беше заменилият го като диагонал Радослав Парапунов с 11 т. (1 блок). Георги Петров и Николай Колев завършиха с по 8 т. Топреализатор в мача стана Бардия Саадат със 17 т. (1 ас, 1 блок) за Иран, а Есфандиар завърши с 11 т. (1 ас, 1 блок).

През следващата седмица трите съперника на България ще бъдат съставите на Полша (9 юни), Бразилия (10 юни) и Нидерландия (11 юни).

Enjoy the Highlights from the men's match between BUL and IRI from Week 2 of the Men's VNL 2021 in Rimini (ITA). #BePartOftheGame #VNL21 ►► Subscribe NOW & h...