Тодорова завърши сезона в биатлона с място в Топ 15

21 Март 2021
Ингрид Ландмарк Тандреволд ликува метри преди да пресече финалната линия в Йостерсунд като победител в масовия старт на 12,5 км - изобщо първи успех в нейната кариера в заключителното състезание за сезон 2020/2021 в женския биатлон.

Младата надежда на женския ни биатлон Милена Тодорова приключи по чудесен начин сезона за Световната купа. В последното състезание за 2020/2021 г. при дамите 23-годишната националка от Троян зае 15-о място в масовия старт на 12,5 км в Йостерсунд (Шв).

При много тежки метеорологични условия в шведския зимен център Тодорова направи 6 грешки в стрелбата, с колкото приключиха и две от състезателките в призовата тройка. Победителка за първи път в кариерата си стана Ингрид Ландмарк Тандреволд (Нор) с 5 пропуснати мишени и време 34:53,1 мин., а като нейни подгласнички финишираха Дзинара Алимбекава (Блрс, +6,9 сек.) и Франциска Пройс (Гер, +11,1 сек.) с по 6 грешни изстрела.

First career-victory for Ingrid Landmark Tandrevold in the Women Mass Start in Oestersund 🔥

🥇🇳🇴 Ingrid Landmark Tandrevold @NSSF_Biathlon
🥈🇧🇾 Dzinara Alimbekava @bybiathlon
🥉🇩🇪 @PreussFranziska @skiverband https://t.co/bk5aBBso9Q | #ost21 | #biathlon pic.twitter.com/6fOTdukaZS

— IBU World Cup (@IBU_WC) March 21, 2021

Българката завърши с изоставане от 1:12,0 мин. спрямо победителката и остави зад себе си редица утвърдени имена. Сред тях се оказа и двукратната носителка на Световната купа Доротея Вирер (Ит), която до последната стрелба беше лидер в класирането, но претърпя тотален крах и с огромно забавяне на стрелбището и 3 пропуска по финалните 5 мишени (общо 6 наказателни обиколки) се срина до 26-а позиция (+2:37,7 мин.) в крайното подреждане.

За Тодорова това беше трето поредно класиране в Топ 15 по време на заключителния уикенд в Йостерсунд, след като преди това постигна върховото в кариерата си 8-о място в спринта на 7,5 км в петък и 15-о място в преследването на 10 км в събота. Преди тази седмица най-доброто постижение на Милена беше 17-а позиция в индивидуалната дисциплина на 15 км на световното първенство в Антхолц-Антерселва (Ит) през 2020 г.

Носителка на Кристалния глобус в биатлона при жените този сезон стана Тирил Екхоф (Нор) с 1152 т., а в Топ 3 влязоха още Марте Олсбу Ройселанд (Нор) с 963 т. и Франциска Пройс (Гер) с 840 т. С актив от 140 т. Милена Тодорова завърши на 46-о място в генералното класиране сред общо 94 състезателки, спечелили точки в кампанията.

Last year, @TirilEckhoff missed out on the Overall Score Victory by just a few points, this year she bounced back from the disappointment with an incredible season to capture it. Incredible job.