Скримов е под въпрос за Евроволей `19

15 Авг. 2019
SPORTAL.BG

Волейболният национал Тодор Скримов може да пропусне европейското първенство следващия месец. 29-годишният посрещач получи тежка травма в десния глезен по време на олимпийската квалификация във Варна миналия уикенд и е възможно да не е напълно възстановен да се включи в подготовката. Евроволей `19 в Белгия, Франция, Холандия и Словения се открива на 12 септември, а селекционерът Силвано Пранди ще събере отбора на лагер от 22 август.

Скримов се контузи в злополучния последен мач от гр. А на световните квалификации за Токио `20, в който "трикольорите" допуснаха обрат с 2:3 гейма срещу Бразилия в препълнената зала "Конгресна". При приземяване във втория гейм посрещачът стъпи върху крака на противник и изкълчи глезена си. Прегледите установиха, че няма фрактура на костта, нито разкъсване на сухожилие, но все пак играчът ще има нужда от няколко седмици почивка.

На европейското България е в група А във Франция, където са още тимовете на домакина, Италия, Португалия, Гърция и Румъния. Първият съперник на нашите са южните ни съседи.