Шампионски обрат за Джокович на "Уимбълдън"

Световният №1 спечели 10 поредни гейма и отказа Гофен на 1/4-финалите

11 Юли 2019
С поглед, вперен в небето, Новак Джокович крещи от радост след победата над Давид Гофен в V кръг на "Уимбълдън".

Световният №1 и водач в схемата на "Уимбълдън" Новак Джокович продължава защитата на титлата си от най-престижния турнир в Големия шлем по тенис. На 1/4-финалите сърбинът имаше тежко начало на мача срещу Давид Гофен, но със забележителен обрат в първия сет стигна до разгромна победа с 6:4, 6:0, 6:2 за 1:57 ч. игра на централния корт в Лондон.

Белгиецът започна много уверено и пръв постигна пробив, повеждайки с 4:3 гейма. Непримиримият Джокович обаче направи моментален рибрейк, поставил началото на шеметна серия от 10 поредни гейма. Носителят на общо 15 "мейджър" титли затвори първия сет с нов пробив, спечели втората част на нула и поведе с 1:0 в третата, преди Гофен отново да успее да вземе гейм.

"Давид започна много добре, напълно заслужено поведе в резултата. Ключовият гейм беше при 5:4 в първия сет. Мачът можеше да се развие по съвсем друг начин, но при всички положения съм много доволен от нивото си. Вероятно това беше най-добрият ми мач от началото на турнира. Намирам се точно там, където искам да бъда", коментира Новак минути след успеха, който беше негов юбилеен 70-и на Откритото първенство на Великобритания.

На 1/2-финалите утре Джокович ще срещне Роберто Баутиста Агут (Исп), който спря похода на Гуидо Пея (Арж) със 7:5, 6:4, 3:6, 6:3. Това ще е 11-ата официална среща между сърбина и испанеца, като в предишните 10 балансът е 7-3 в полза на лидера в световната ранглиста. Баутиста Агут обаче е спечелил последните два мача, които бяха в началото на този сезон на твърда настилка - на 1/2-финалите в Доха (Кат) и на 1/8-финалите на "Мастърс" в Маями (САЩ). Досега двамата никога не са играли на трева.

Другите двама полуфиналисти на "Уимбълдън" трябваше да бъдат определени снощи в двубоите Роджър Федерер (Швейц) - Кей Нишикори (Яп) и Рафаел Надал (Исп) - Сам Куери (САЩ).