Сестри Стоеви започнаха с победа в Хонконг

14 Ноем. 2019
Инстаграм

С убедителна победа само за 31 минути стартираха Габриела и Стефани Стоеви при женските двойки на Откритото първенство по бадминтон на Хонконг ($400 000). 11-ите в света сестри от Хасково отстраниха с 2:0 (14, 11) гейма представителките на домакините Нг Шиу Йе и Яу Мау Инг.

Следващите им противнички ще са двойка №7 в света Ли Ин Хуей и Ду Юе. До момента Стоеви са се срещала три пъти с китайките, като балансът е в тяхна полза - 2-1. В последния мач обаче победата бе за Ли и Ду - 2:0 (18, 16) на Откритото първенство на Нова Зеландия през май тази година.

Същевременно на Откритото първенство на Ирландия в Дъблин ($25 000) Даниел Николов стигна до последния кръг на квалификациите след две победи на старта. Иван Русев обаче отпадна във втория кръг след загуба от Кристофер Елбронд (Дан) с 0:2 (-19, -15).

При жените директно в схема ще играят Линда Зечири и Мария Мицова. Първата ни ракета Зечири (№68 в света) е поставена под №8 и очаква квалификантка, докато Мария Мицова (№75) вече знае първата си съперничка -  Яел Ойо (Фр, №120), срещу която има 6 победи в седем мача.