Сестри Стоеви спечелиха трета титла през тази година

14 Окт. 2019
БГНЕС

Европейските шампионки по бадминтон при женските двойки - Габриела и Стефани Стоеви, спечелиха трети турнир за 2019 г. Сестрите от Хасково триумфираха на Откритото първенство на Холандия в Алмере ($75 000), след като загубиха само един гейм - в първия си мач с китайките Чън и Джоу.

Във финалния двубой Стоеви (№11 в света) разгромиха японките Рин Иванага и Кие Наканиши (№100) с 2:0 (10, 20) за 43 минути. Преди това те спечелиха също турнирите в Льовен (Бел) през септември и в Мадрид (Исп) през юни.

Сега им предстоят участия на Откритите първенства на Дания в Одензе (15-20 октомври) и на Франция в Париж (22-27 октомври). За тях вече бе изтеглен жребий и съпернички на българките в I кръг са съответно японките Сакурамото и Такахата (№17 в света) и тайландките Супаджиракул и Тератаначай (№18).

На турнира в Алмере пък до 1/4-финал при мъжете достигна Даниел Николов (№160). Той започна от квалификациите и след общо 4 поредни победи бе спрян от бъдещия финалист Юсуке Онодера (Яп) с 0:2 (-10, -9). Японецът, също квалификант, отстъпи в мача за титлата на индиеца Лакшия Сен с 1:2 (15, -15, -14).