Спорт

Роналдо счупи още рекорди с 4 гола срещу Литва

47
Страхотната игра на Кристиано Роналдо провокира негов фен да нахлуе на терена във Вилнюс и да падне на колене пред идола си.

Кристиано Роналдо вкара 4 гола за победата на Португалия с 5:1 срещу Литва от група B на квалификациите за Евро 2020. Той стана първият европейски футболист, вкарал повече от 90 гола за националния си отбор. Роналдо вече има 93 гола за Португалия. Той изостава с 16 гола от световния рекордьор Али Даеи (Иран). Освен това Роналдо вече е №1 по попадения в историята на евроквалификациите - 25, като изпревари досегашния лидер Роби Кийн, който има 23 за Ирландия.

"Радвам се не защото вкарах голове, а заради нивото, което демонстрираме в последните години", заяви Роналдо. Треньорът на Португалия Фернандо Сантос пък смята, че нападателят отново е доказал, че е №1 в света. "Това е ясно и неотменимо доказателство, че той е най-добрият", каза Сантос.

Англия пък победи с 5:3 Косово в мач от група А, в която е и България. Гостите изненадващо поведоха още в първата минута след гол на Валон Бериша, но домакините вкараха 5 гола до почивката. Джейдън Санчо се разписа два пъти, а преди него Рахийм Стърлинг и Хари Кейн отбелязаха, а Мергим Войвода си вкара автогол. През второто полувреме Косово върна два гола, а Хари Кейн пропусна дузпа. С успеха Англия отбеляза 10 години, откакто няма загуба в квалификация за световно или европейско първенство. Последното поражение за тима бе от Украйна през 2009 г., а оттогава англичаните имат 43 поредни мача без загуба, като са спечелили 34 от тях.