Резултати и класиране в Първа и Втора лига
ПЪРВА ЛИГА
XIX кръг
"Черно море" - "Локомотив" (Пд) 2:0 (Г. Илиев 6-д, Кики 42)
"Ботев" (Вр) - "Берое" 0:1 (Камбуров 24-д)
"Левски" - "Етър" 2:1 (Скерлев 20-авт, Буш 54; Батрович 8)
"Септември" (Сф) - "Дунав" 2:1 (Ст. Николов 50, Гади 72; Балджийски 17)
"Верея" - "ЦСКА-София" 0:1 (Т. Родригес 27)
"Лудогорец" - "Славия" 2:0 (Моци 37, Кешерю 55-д); днес, 17.30 ч.: "Ботев" (Пд) - "Витоша" (Бистрица) (съдия Ст. Тодоров) (по "Диема спорт").
КЛАСИРАНЕ | ||||||
Отбор | М | П | Р | З | ГР | Т |
1. "Лудогорец" | 19 | 15 | 3 | 1 | 40:12 | 48 |
2. "ЦСКА-София" | 19 | 13 | 3 | 3 | 33:7 | 42 |
3. "Левски" | 19 | 13 | 2 | 4 | 39:16 | 41 |
4. "Берое" | 19 | 9 | 6 | 4 | 27:14 | 33 |
5. "Ботев" (Пд) | 18 | 10 | 2 | 6 | 27:16 | 32 |
6. "Черно море" | 19 | 9 | 3 | 7 | 27:29 | 30 |
7. "Етър" | 19 | 8 | 3 | 8 | 20:22 | 27 |
8. "Ботев" (Вр) | 19 | 7 | 3 | 9 | 22:28 | 24 |
9. "Локомотив" | 19 | 6 | 4 | 9 | 16:21 | 22 |
10. "Славия" | 19 | 5 | 6 | 8 | 16:22 | 21 |
11. "Витоша" | 18 | 6 | 1 | 11 | 14:28 | 19 |
12. "Дунав" | 19 | 4 | 3 | 12 | 21:35 | 15 |
13. "Септември" | 19 | 4 | 2 | 13 | 18:37 | 14 |
14. "Верея" | 19 | 0 | 5 | 14 | 9:42 | 5 |
>>> играе в първата шестица | ||||||
>>> играе във втората осмица |
Голмайстори
15 гола - Станислав Костов ("Левски"), Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");
12 гола - Мартин Камбуров ("Берое");
9 гола - Мауридес ("ЦСКА-София");
8 гола - Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Кирил Десподов ("ЦСКА-София");
7 гола - Жерсон Кабрал ("Левски"), Валери Божинов ("Ботев", Вр), Борислав Цонев ("Берое");
6 гола - Стивън Петков и Тодор Неделев ("Ботев", Пд), Давиде Мариани ("Левски"), Вандерсон ("Лудогорец");
5 гола - Крис Гади ("Септември"), Георги Илиев ("Черно море"), Даниел Младенов ("Етър"), Марселиньо ("Лудогорец"), Петър Атанасов ("Ботев", Вр);
4 гола - Тиаго Родригес ("ЦСКА-София"), Джоди Лукоки ("Лудогорец"), Георги Божилов ("Черно море"), Антонио Вутов ("Ботев", Пд);
3 гола - Четин Садула ("Витоша"), Кристиан Димитров ("Ботев", Пд), Валери Домовчийски ("Ботев", Вр), Вандерсон ("Берое"), Жоржиньо и Радослав Василев ("Черно море"), Румен Руменов и Флорент Бояй ("Етър"), Красимир Станоев ("Дунав"), Борис Галчев, Ишмаел Байду и Асен Чандъров ("Септември"), Георги Йомов и Галин Иванов ("Славия"), Анте Аралица и Димитър Илиев ("Локомотив"), Едвин Джеси ("ЦСКА-София").
В следващия кръг - 14 декември (петък), 17.30 ч.: "Славия" - "Верея" (на ст. "Васил Левски") (по "Диема спорт"); 15 декември (събота), 12.30 ч.: "Витоша" (Бистрица) - "Черно море" (по "Нова спорт"); от 15 ч.: "Локомотив" (Пд) - "Ботев" (Вр) (по "Диема спорт"); от 17.30 ч.: "Берое" - "Левски" (по "Диема спорт"); 16 декември (неделя), 12.30 ч.: "Етър" - "Септември" (Сф) (по "Диема спорт"); от 15 ч.: "Дунав" - "Лудогорец" (по "Диема спорт"); от 17.30 ч.: "ЦСКА-София" - "Ботев" (Пд) (по "Диема спорт").
ВТОРА ЛИГА
XVII кръг
"Кариана" - "Ботев" (Глб) 3:0
"Пирин" - "Царско село" 1:3
"Черноморец" (Блч) - "ЦСКА 1948" 0:0
"Локомотив" (Сф) - "Монтана" 0:1
"Несебър" - "Добруджа" 3:1
"Струмска слава" - "Арда" 1:3
"Литекс" - "Поморие" 3:0
Понеделник, 14 ч.: "Локомотив" (ГО) - "Лудогорец II" (съдия И. Андреев).
КЛАСИРАНЕ | ||||||
Отбор | М | П | Р | З | ГР | Т |
1. "Царско село" | 17 | 15 | 1 | 1 | 41:14 | 46 |
2. "Монтана" | 17 | 11 | 6 | 0 | 30:9 | 39 |
3. "Арда" | 17 | 9 | 4 | 4 | 22:10 | 31 |
4. "ЦСКА 1948" | 17 | 7 | 8 | 2 | 17:11 | 29 |
5. "Литекс" | 17 | 7 | 4 | 6 | 23:16 | 25 |
6. "Поморие" | 17 | 7 | 3 | 7 | 23:28 | 24 |
7. "Черноморец" | 17 | 6 | 5 | 6 | 15:17 | 23 |
8. "Несебър" | 17 | 5 | 5 | 7 | 22:27 | 20 |
9. "Лудогорец II" | 16 | 5 | 4 | 7 | 18:25 | 19 |
10. "Локомотив" (Сф) | 17 | 4 | 7 | 6 | 10:13 | 19 |
11. "Струмска слава" | 17 | 5 | 4 | 8 | 22:28 | 19 |
12. "Ботев" | 17 | 5 | 4 | 8 | 17:20 | 19 |
13. "Локомотив" (ГО) | 16 | 5 | 2 | 9 | 17:26 | 17 |
14. "Пирин" | 17 | 5 | 1 | 11 | 16:29 | 16 |
15. "Кариана" | 17 | 4 | 3 | 10 | 15:21 | 15 |
16. "Добруджа" | 17 | 1 | 7 | 9 | 7:21 | 10 |
>>> влиза в Първа лига | ||||||
>>> играе плейоф за Първа лига | ||||||
>>> изпада в Трета лига |
В следващия кръг - 23 февруари 2019 г. (събота): "ЦСКА 1948" - "Кариана", "Ботев" (Глб) - "Струмска слава", "Арда" - "Литекс", "Поморие" - "Пирин", "Царско село" - "Несебър", "Добруджа" - "Локомотив" (ГО), "Лудогорец II" - "Локомотив" (Сф), "Монтана" - "Черноморец" (Блч).
можете да направите дарение през PayPal