Победа и загуба в Румъния за волейболистките преди Евро `19

19 Авг. 2019
БФВолейбол
Представителните женски волейболни отбори на Румъния и България изиграха две контроли в Александрия в петък и събота.

Женският национален отбор по волейбол постигна победа и загуба в двата контролни мача срещу Румъния, играни в Александрия в петък и събота. В първата среща селекцията на Иван Петков се наложи над домакините с 3:1 (15, 22, -23, 7), като четвъртият гейм се игра във формат на тайбрек (до 15 т.). Топреализатор за нашите беше Елица Василева с 16 т. (5 блока), а Нася Димитрова добави 12 т. (4 блока) за успеха.

Капитанът Василева беше най-резултатна и във втория мач, в който румънките се наложиха с 3:2 (-20, 22, -23, 25, 12), а звездата на тима ни заби 18 т. (2 аса, 3 блока). Мирослава Паскова завърши с 14 т., а Гергана Димитрова също постигна двуцифрен актив - 13 т. (3 аса, 1 блок).

И за двата тима проверките бяха генерална репетиция преди Евроволей `19 (23 август–8 септември), домакини на което ще са Турция, Полша, Унгария и Словакия. Българският отбор е в гр. А в Анкара (Тур), където съперници ще ни бъдат домакините, Франция, Сърбия, Финландия и Гърция.