Национал: Играем незадоволително и без самочувствие

Създаваме и много малко положения, допълни защитникът Бодуров след мача в Прищина

27 Март 2019
Николай Бодуров (вляво) води поредния лют спор за топката, в случая с Ведат Мурики, по време на гостуването ни срещу Косово.

Националът Николай Бодуров бе крайно критичен към играта на националния отбор след  1:1 с Косово в Прищина в мача от група А от квалификациите за Евро 2020. На практика той постави под въпрос и по-дефанзивната тактика на Петър Хубчев.

"Точката е успех за нас... Представянето ни е крайно незадоволително... Не знам какво му липсва на отбора. Създадохме изключително малко голови положения... Трябва да вкарваме голове, ако искаме да взимаме три точки. Те атакуваха 90 минути и ни беше много тежко. Не успяхме да задържим топката и не успяхме да създадем нищо опасно... В тези 90 минути сигурно имаше 80 атаки. Спечелихме точка, може би и Господ ни я даде, защото показахме характер и мъжество. Изключителни агресивни бяха Косово. В единоборство влизаха с по двама човека... В този мач не опираше въпросът до физически сили. Опира до самочувствието. Виждате другите отбори как играят – със задържане на топката. Нямам обяснение защо ни липсва самочувствие. Срещу Черна гора през първото полувреме се получи. Вече 3-4 мача нямаме победа, но самочувствието или го имаш, или го нямаш. Трябва повече да си вярваме... Трябва да победим в следващите си домакинства, както и навън да печелим не по една, а по три точки", каза си чистосърдечно централният защитник на "ЦСКА-София". Той призна, че по време на срещата е получил травма, но е стиснал зъби и е останал на терена до края.

За липса на достатъчно самочувствие намекна и авторът на гола ни в Прищина - Васил Божиков. "Показахме битка, характер... Може би трябваше да си повярваме повече и можехме да вземем мача", каза капитанът на "Слован" (Братислава).

Вратарят Николай Михайлов, който спаси 4 опасни положения, пък бе доволен от играта. "През първото полувреме играхме много добре.. Поуморихме се през второто и дадохме инициативата... В отбора има потенциал, вижда се. Играем като едно голямо семейство", коментира той.

Десният бек Страхил Попов обаче отдаде спада след почивката на лошото физическо състояние, което пък се дължало на умората от двубоя с Черна гора. Като цяло националите обаче бяха единодушни, че тепърва ще печелят още точки и имат шансове да завършат на второ място, след фаворита Англия.