Младежите победиха Финландия в Испания

26 Март 2019
Фейсбук
Футболистите от младежкия национален отбор позират преди вчерашната контрола срещу връстниците от Финландия в Испания

Младежкият национален отбор победи с 1:0 връстниците си от Финландия във втората си контрола в испанския курорт Марбея. В първия си спаринг на испанска земя селекцията на треньора Александър Димитров загуби с 0:1 от Северна Ирландия, докато финландците разгромиха състава на Норвегия с 8:3.

В двубоя вчера младите национали наложиха превъзходство преди почивката и стигнаха до добри голови положения. Първата възможност се откри пред десния бек Иван Турицов, но вратарят Хуго Кето спаси шута му. В 30-ата мин. халфът на "Витоша" (Бистрица) Лъчезар Котев овладя пред границата на наказателното поле и с изстрел в левия ъгъл откри резултата. До почивката нашите имаха възможност за още един гол, но централният нападател Калоян Кръстев, изведен сам срещу Кето, не успя да го преодолее.

През II част българският тим не даде на противника да достигне до добри положения. Същевременно в 64-ата мин., след центриране на Здравко Димитров, Кръстев за малко пропусна да засече топката във вратата. В края финландците натиснаха да изравнят, но пък в продължението на редовното време резервата Атанас Кабов не успя да прати топката в опразнената врата на Финландия.

Победата е първа за младежкия тим под ръководството на Александър Димитров.