Капитанът на "Байер" е аут за Разград

Германският отбор пристига днес с полет до Варна без общо петима титуляри

19 Септ. 2018
Хайко Херлих

Капитанът на "Байер" (Леверкузен) Ларс Бендер най-вероятно ще пропусне гостуването срещу "Лудогорец" в група А на Лига Европа. Двубоят е в четвъртък в Разград и ще се предава пряко по БНТ1.

Бендер се контузи при загубата с 1:3 от "Байерн" в събота и беше заменен принудително още в 27-ата минута. Оказа се, че той е получил разтежение. "Ларс още е контузен. Най-вероятно няма да е готов за четвъртък", потвърди треньорът Хайко Херлих, чиито проблеми се задълбочиха. Той няма да може да включи в групата за България още защитникът Панайотис Рестос, халфовете Юлиян Баумгартлингер и Чарлс Арангис, и нападателят Йоел Поянпало.

Пред Херлих има две основни задачи - да сглоби конкурентен състав, в отсъствието на толкова важни фигури, и да вдигне духа на целия тим, който е на последно място в Първа Бундеслига без спечелена точка след първите три кръга. В Германия дори се спекулира, че при нова загуба, този път от "Лудогорец", треньорът на "Байер" може да бъде сменен.

Тимът от Леверкузен ще пристигне днес във Варна с чартърен полет, след което ще се отправи до Разград. За "Байер" това ще е първи мач в евротурнирите от 554 дни насам.

Кадрови проблеми има и в "Лудогорец". Бразилският халф Лукас Саша още не е напълно готов след претърпяна операция на долната челюст. Отпадат още вратарят Владислав Стоянов и халфът Абел Анисе.

Интересът на публиката към мача е голям. Домакините обаче предупреждават, че входовете на "Лудогорец арена" ще бъдат затворени в 21.30, т.е. половин час преди началото. Полицията ще затвори четири улици около стадиона, за да осигури безопасно придвижване на публиката. Зрителите са предупредени изрично да се въздържат от расистки скандирания и използване на лазерни светлини.

НАРЯД

Българският рефер Георги Кабаков получи още едно престижно назначение. Той ще свири друг от мачовете от групите в Лига Европа - между "Копенхаген" и "Зенит". Двубоят в Дания е също в четвъртък от 22 ч. Тъчрефери ще бъдат Мартин Маргаритов и Диан Вълков, а допълнителни асистент-съдии - Никола Попов и Станислав Тодоров.