Ивет Лалова с две призови класирания за ден

27 Май 2019
Фейсбук

Ивет Лалова спечели две призови места за един ден на състезанията за Европейската клубна купа по лека атлетика в Кастейон (Исп). 35-годишната спринтьорка от 10 години е член на турския ЕНКА и в това си качество участва на турнира.

Лалова за първи път през този сезон стартира на 100 м и спечели с време 11.28 сек., като остави след себе си Рейчъл Милър ("Темс Вали", Вбр) - 11.49 сек., и Лорийн Базоло ("Спортинг", Пор) - 11.57. Постижението ѝ е по-слабо от норматива за олимпийските игри в Токио 2020 (11.15), но и да беше по-добро, нямаше да бъде признато, тъй като попътният вятър бе с по-голяма скорост от допустимите 1.2 м/сек. (1.4).

Този сезон Лалова стартира вече два пъти, все на 200 м - в Осака (Яп), където победи и покри норматива за Токио 2020, и в Нанджин (Кит). В събота тя участва и в щафетата на ЕНКА на 4х100 м, като бяга на последен пост (съотборнички в квартета ѝ бяха Бурчу Ердемир, Симай Йозчифчъ и Еданур Кълъч) и допринесе за класирането на 3-то място с време 45.38 сек. На първите две места завършиха щафетите на USK Прага (Чех) - 45.00, и JKU (Фин) - 45.18.

Снощи Ивет трябваше да участва за ЕНКА и в спринта на 200 м в Кастейон.