Хамилтън спечели в Бахрейн 98-ия си полпозишън

28 Ноем. 2020
Люис Хамилтън държи наградата си за спечеления полпозишън за Гран при на Бахрейн.

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън ще стартира утре от първа позиция в състезанието за Гран при на Бахрейн. В квалификацията за състезанието той изпревари с 0.289 сек. съотборника си в "Мерцедес" Валтери Ботас, който завърши на второ място. За Хамилтън това ще бъде 98-и полпозишън в кариерата.

Трети е Макс Верстапен с "Ред Бул". Неговият съотборник Алекс Албън е четвърти, изпреварвайки мексиканският пилот на "Рейсинг Пойнт" Серхио Перес. Шести е Даниел Рикардо ("Рено"). За пореден път отборът на "Ферари" разочарова с представянето си. Себастиан Фетел завърши 11-ти, а веднага след него е съекипникът му Шарл Льоклер.

По време на квалификацията Карлос Сайнц ("Макларън") се завъртя и остана блокиран на пистата, заради което сесията бе прекъсната временно. По предварителна информация става въпрос за проблем в задната част на шасито.

Утре Хамилтън може да спечели 95-ата си победа във Формула 1. Стартът е от 16:10 ч. наше време и ще бъде излъчван по "Диема спорт".

Световният шампион Люис Хамилтън спечели полпозишъна за Гран при на Бахрейн, 15-ти кръг от шампионата на Формула 1 за сезон 2020. До него от първа редица на пистата