Григор Димитров се срина и отпадна в I кръг в Женева

22 Май 2019

Григор Димитров загуби по трагичен начин първия си мач в основната схема на тенис турнира в Женева (Швейц, €524 340) от категория "АТР 250". След като успешно премина квалификациите с "уайлд кард", първата ракета на България (№47 в света) допусна обрат с 6:1, 4:6, 2:6 срещу Федерико Делбонис (Арж), заемащ 84-то място в ранглистата.

Двубоят трябваше да се изиграе още в понеделник, но заради дъждовно време бе отложен за вчера. Началото му по нищо не предвещаваше краха на бившия №3 в света. Димитров започна вихрено и даде единствения гейм на противника си в първата част едва при резултат 5:0. Колебанията в играта на Григор започнаха във II сет, в който той успя да върне един пробив, но след това допусна втори.

Решаващата трета част започна с реализиран брейкбол за Димитров, но тук играта на 28-годишния хасковлия се срина окончателно. Вместо да затвърди аванса си за 2:0, до края на мача той спечели още само един гейм, допускайки нови три пробива в подаването си. За Делбонис това беше първа победа от общо три мача срещу най-добрия български тенисист. В следващия кръг аржентинецът ще срещне миналогодишния шампион Мартон Фучович (Унг).