Григор Димитров не успя да прескочи II кръг на "Мастърс" в Монреал

Световният №1 в тениса също отпадна още преди 1/8-финалите и сдаде рано титлата в Канада

11 Авг. 2022
Световният №1 и шампион от миналогодишното издание на канадския "Мастърс" Даниил Медведев недоумява от представянето си в мача срещу Ник Кириос, сложил край на участието му още във II кръг.

Поставеният под №15 Григор Димитров приключи още във II кръг участието си на турнира от сериите "Мастърс" по тенис в Монреал (Канада). Първата ракета на България (№19 в света) отстъпи пред австралиеца Алекс де Минор (№21) с 6:7 (4), 5:7 след малко над два часа битка на корт №9.

Димитров имаше аванс в резултата и в двата сета, но допусна пълен обрат. В първата част никой от двамата тенисисти не даде точка за пробив на съперника, а в тайбрека Григор поведе с 4:1 т. До края на дългия гейм обаче 31-годишният хасковлия повече не успя да спечели разиграване.

Вторият сет започна с пробив за нашия тенисист, но 23-годишният Де Минор успя моментално да го върне. С много стабилна и търпелива игра австралиецът дочака и втори брейк, дошъл в най-неподходящия за българина момент - когато сервираше за оставане в мача в 12-ия гейм. Той спаси първия от два поредни мачбола при 15:40, но при втория изпрати топката в аут след 2:03 ч. игра.

На 1/8-финалите Алекс де Минор ще се изправи срещу звездния си сънародник Ник Кириос, който сътвори сензацията в турнира още във II кръг. Финалистът от "Уимбълдън" победи световния №1 Даниил Медведев с 6:7 (2), 6:4, 6:2 и детронира руснака още в първия му мач от защитата на титлата в Канада.

Рано-рано борбата в Монреал напусна и поставеният под №2 Карлос Алкарас. 19-годишният испанец пропусна мачбол срещу Томи Пол (САЩ) и допусна обрат със 7:6 (4), 6:7 (7), 3:6. За място на 1/4-финалите американецът ще спори с Марин Чилич (Хър), който елиминира руснака Карен Хачанов с 6:3, 6:2.

SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights: https://www.youtube.com/tennistv?sub_confirmation=1Watch official ATP tennis s...