Гимнастиците ни приключиха с Евро `19 още в квалификациите

12 Апр. 2019
Швейцарецът Бенямин Гишард се приземява с превъртане след изпълнението си на прескок в квалификациите на европейското първенство по гимнастика в Шчечин. Той получи оценка 14.366 т. и се класира за финала на уреда.

Силно разминато с предварителните очаквания и поставените цели се оказа участието на мъжкия ни отбор в европейското първенство по гимнастика в Шчечин (Пол). Макар предварителните настроения в българската федерация да бяха за класиране на поне един състезател във финала на многобоя и един във финала на халки, всичките ни трима национали отпаднаха още в квалификациите.

Най-близо до Топ 24 в многобоя се оказа живеещият и трениращ в САЩ Йордан Александров, който завърши 35-и в крайното класиране със сбор от 77.497 т. (13.366 на земя; 11.666 на кон с гривни; 12.866 на халки; 13.833 на прескок; 12.133 на успоредка; 13.633 на висилка). Шампионът на България Дейвид Хъдълстоун пък зае 55-о място със 73.796 т. (11.466; 12.866; 12.666; 13.266; 11.466; 12.066). Третият ни представител Исус Маринов, чиято цел беше място във финала на халки, игра само на този уред и с оценка от 11.900 т. се нареди 80-и.

Снощи бяха квалификациите при жените, в които България се представи с две състезателки - държавната шампионка Рая Ранчова и американката с български корени Лени Медсън.