Французите сбъркаха Албания с Андора, след това се извиниха на Армения

Сгрешен химн забави евроквалификацията на "Стад дьо Франс" в Париж

09 Септ. 2019
Националите на Албания пеят химна си, след като първо трябваше да изслушат този на Андора.

Погрешно пуснат химн забави мача от група H на квалификациите за Евро 2020 между Франция и Албания в Париж. Домакините ядосаха гостуващия тим, пускайки химна на Андора. Играчите на Албания разбираемо се подразниха, а феновете на тима побързаха да подскажат на домакините, че е станала грешка.

Треньорът на Франция Дидие Дешан се опита да замаже ситуацията в разговор със селекционера на Албания Едоардо Рея, а реферът Хесус Хил Мансано изчака 10 минути, докато домакините намерят правилния химн. Впоследствие обаче французите направиха още един гаф, тъй като дикторът на "Стад дьо Франс" поднесе извиненията си на "националния отбор на Армения" и "феновете на Армения", преди да се усети и да се поправи.

Франция спечели с 4:1 след два гола на Кингсли Коман и по един на Оливие Жиру и Жонатан Иконе. Сокол Цикалеши отбеляза почетното попадение за гостите от дузпа. След мача един от основните играчи на домакините - Антоан Гризман, коментира, че подобни грешки като тази с химна са неприемливи.

"Бяхме много изненадани. Това е голяма грешка, която не трябва да бъде повтаряна. Изчакахме, а след това все пак бе пуснат техният химн, но това би наранило и нас", каза Гризман. Нападателят на "Барселона" пропусна дузпа през първото полувреме, а попитан за това, на шега обвини съпругата си: "Не знам какво се случи. Може би причината да не вкарам е, че жена ми не гледаше мача! Не може да вкараш всеки път, но трябва да работя по това."

Франция има 12 точки, с колкото са още Исландия и Турция. Исландия би с 3:0 Молдова, а Турция стигна до труден успех с 1:0 срещу Андора в Истанбул. Домакините имаха общо 19 удара срещу само 2 на Андора, но стигнаха до гол чак в 89-ата минута чрез Озан Туфан.