Двойна победа на "Ред Бул" в Белгия след нов подвиг на Верстапен

Световният шампион във Формула 1 спечели състезанието на "Спа", след като потегли от 15-а позиция

28 Авг. 2022
Световният шампион Макс Верстапен приема поздравления след деветата си победа за сезона, която беше постигната на пистата "Спа" за Гран при на Белгия.

Световният шампион Макс Верстапен направи второ поредно изумително представяне в състезание от Формула 1 и спечели Гран при на Белгия. Той триумфира, след като потегли от 15-а позиция на стартовата решетка. На предишното състезание - за Гран При на Унгария на 31 юли, точно преди лятната пауза за пилотите, нидерландецът победи, след като потегли 10-и.

Настоящият световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен ("Ред Бул") потвърди, че си е върнал страхотната форма от миналата година след колебливите първи 2-3 старта и спечели нова победа - за Гран при на Унгария, при това по впечатляващ начин.

Сега на пистата "Спа" задачата на Верстапен изглеждаше още по-трудна, но още след 12-ата обиколка той успя да излезе начело, а след 18-ата окончателно пое лидерската позиция и контролираше хода на състезанието. Успехът бе не само за него - тимът му "Ред Бул" записа двойна победа, след като съотборникът му Серхио Перес завърши втори. На почетната стълбичка като трети се качи Карлос Сайнц-младши, който потегли първи на старта. Другият пилот на "Ферари" - Шарл Льоклер, успя да завърши пети, след като стартира 16-и.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън направи ново разочароващо представяне, след като отпадна още в първата обиколка след сблъсък с Фернандо Алонсо ("Алпин").

Невероятното каране на Верстапен бе стимулирано и от десетки хиляди негови сънародници на трибуните. Това бе девета победа за сезона за световния шампион. "Колата наистина беше "на релси". Целият този уикенд беше невероятен", бяха първите му думи след състезанието.

Верстапен увеличи аванса си в генералното класиране и вече има 284 т. Втори е съотборникът му Серхио Перес (191), трети е Шарл Льоклер (186), пред Карлос Сайнц-младши (171), Джордж Ръсел (170), Люис Хамилтън (146) и др.

При отборите "Ред Бул" също е убедително начело - 431 т., пред "Ферари" (334), "Мерцедес" (304) и др.