Двоен български триумф на гимнастичките в Лисабон

11 Март 2019
facebook
Призьорките Катрин Тасева, Невяна Владинова и Кахо Минагава (от ляво на дясно) след награждаването на медалистките в многобоя.

Български гимнастички заеха първите две места, а общо четири наши състезателки се класираха в Топ 6 на многобоя от турнира по художествена гимнастика в Лисабон (Пор). Невяна Владинова спечели златен медал със сбор от 80,250 т., Катрин Тасева заслужи сребърното отличие със 77,850 т., а Боряна Калейн (73,600) и Татяна Воложанина (72,500) заеха пета и шеста позиция.

Почти тоталната българска доминация бе нарушена от Кахо Минагава (Яп), спечелила бронз с резултат 75,250 т., и Юлиана Телегина (Изр), заела четвърто място със 75,100 т. Във финалите на отделните уреди снощи участваха три от националките ни - Владинова на всички четири (бухалки, лента, топка, обръч), Тасева (бухалки, лента) и Калейн (топка, обръч).

"Съдиите тръгнаха по навик с оценките към нас, но в хода на състезанието видяха тоталната промяна в композициите на българките и нашите момичета получиха заслужените фантастични оценки. Фантастични, защото само допреди няколко месеца беше немислимо да искаме такива стойности", коментира президентът на федерацията (БФХГ) Илиана Раева във Фейсбук.