"Черно море" победи "Славия" в памет на Никола Спасов

27 Ноем. 2020

"Черно море" победи с 3:2 "Славия" в първия мач от XIV кръг на футболната ни Ефбет лига и излезе на 5-о място в класирането с равен брой точки - по 21, с третия "ЦСКА-София" и четвъртия "Арда".

Победата на варненци бе в памет на бившия треньор на отбора Никола Спасов, с който тимът спечели Купата и Суперкупата на България през 2015 г. На 23 ноември наставникът почина на 61-годишна възраст след усложнения от COVID-19. А днес футболистите излязоха на терена преди мача с бели фланелки с надпис "Почивай в мир, Адмирале!" и фамозната снимка на Спасов с адмиралска униформа, която той облече след триумфа за националната купа преди 5 години.

Резултата откриха гостите от София, и то още в 10-ата мин., когато Радослав Кирилов реализира. Голмайсторът на "Черно море" Матиас Курьор обаче изравни само след 8 минути. А след още три Радослав Терзиев ("Славия") си изкара директен червен картон и това улесни задачата на домакините.

Те излязоха напред в резултата с попадение на Стефан Велев в 52-ата, а в 65-ата мин. Курьор заби 15-ия си гол в шампионата, като е лидер при голмайсторите в Ефбет лига с аванс от 7 попадения пред втория в класацията - Атанас Илиев ("Ботев", Пд).

Минутка преди края на редовното време "Славия" успя да достигне до втори гол - вкара го Калоян Кръстев, но "белите" твърдо остават предпоследни с едва две победи и две равенства от началото на сезона.