Три години, след като под отломките на рухнала сграда на столичната ул. "Алабин" загинаха две момичета, разследването още не е приключило, признаха вчера от Софийската градска прокуратура. Няма повдигнати обвинения за смъртта на Деница Ченишева и Петрана Христова, които бяха смазани в колата си.
Чакат се резултатите от допълнителната експертиза, която трябва да отговори защо се е срутила сградата. На вещите лица бяха зададени допълнителни задачи, след като първата експертиза заключи, че зданието е паднало само и случайно.
През годините по делото се смениха и трима наблюдаващи прокурори. Майките на загиналите момичета обвиняваха Чавдар Ангелов, че не си върши работата и нарочно води разследването към прекратяване. Твърдяха още, че има заличени доказателства. За да се гарантира безпристрастност, делото бе поверено на нов обвинител - Георги Кузманов. Вече по него работи трети прокурор.
