×

Здравейте, по повод новата страница на в. "СЕГА" ви молим да прегледате информацията, която сте въвели за вашия потребителски профил. При стартирането на новия сайт ще бъдат прехвърлени единствено потребителите, които са потвърдили имейл адреса си. Ще виждате това съобщение, докато не потвърдите вашата информация. Имейлът, който сте използвали за създаването на този потребителски профил е:

(Ако полето е празно, значи нямате въведен имейл адрес и при прехвърлянето на новата страница ще изгубите акаунта си.)

Потвърди по-късно Потвърди СЕГА
:: Добре дошъл CommonCrawl [Bot] (Бот)
Тръмп: Барак Обама щеше да бъде определен като герой, ако беше организирал срещата с Ким Чен-ун
Пекин определи като „изнудване“ заплахите на САЩ за нови търговски санкции и обещаха твърд отговор
Нивата на реките в София се понижават
Наводнение в подлеза на СУ Св."Климент Охридски"
Общо 385,328,114
Активни 1,844
Страници 41,533

Станимира Петрова стана боксьорка №1 на европейското първенство в София

Друга от шампионките ни получи предложение за брак към златния си медал
Снимка: БФБокс
Стойка Петрова казва "Да" по микрофона в залата на коленичилия си приятел.
Световната (2014 г.) и европейска (2016) шампионка по бокс Станимира Петрова спечели своята втора континентална титла на първенството в столичната "Асикс Арена", след като се наложи на финала в кат. 57 кг срещу рускинята Дария Абрамова. А атрактивната игра на 27-годишната асеновградчанка през целия турнир й донесе и приза за най-добра състезателка.

Освен Станимира титли спечелиха още Стойка Петрова (кат. 54 кг) и 19-годишната дебютантка Мелиз Йонузова (64 кг). За Стойка, за която това е второ европейско злато след 2014 г., имаше и още приятни емоции. След церемонията по награждаването тя получи годежен пръстен и предложение за брак от приятеля си Борил Кръстев.

"Това е човекът, когото цял живот съм търсила, така че му казвам "Да", обяви развълнуваната 32-годишна ветеранка от Добрич.

Освен титлите българският женски отбор спечели и един сребърен (Севда Асенова в кат. 48 кг) и два бронзови медала - на Габриела Димитрова (51 кг) и Деница Елисеева (60 кг). По този начин нашите завършиха на второ място в отборното класиране след руския състав, който също е с 3 титли, но и 4 сребърни и 3 бронзови отличия. Два златни медала спечелиха финландките, а по един - Италия и Холандия.

"Не мога да не бъда доволен, след като всички заедно пишем история - треньори, състезатели, ръководство. Никога досега не са взимани толкова медали. Не мога да не бъда доволен. Очаквам да продължим с доброто представяне. Винаги съм вярвал и продължавам да вярвам, че екипната работа води до добри резултати", коментира президентът на боксовата ни федерация Красимир Инински.

На предишното европейско първенство - в София през 2016 г. (настоящото пак бе в столицата заради отказа в последния момент на Полша), женският ни отбор отново взе три титли - на Севда Асенова, Станимира Петрова и Деница Елисеева, но не спечели други отличия.