МВнР на Русия: Строго ще пресичаме опитите за проваляне на мирния процес в Сирия
Активни 1,337
Страници 78,564

Димитров изстрада и третата си победа на Australian Open

Ник Кириос е следващият съперник на българския тенисист

Григор Димитров спечели изключително нервен мач срещу Андрей Рубльов и се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Миналогодишният полуфиналист в първия за годината турнир от Големия шлем надделя над 20-годишния руснак с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 и взе своеобразен реванш за загубата срещу същия съперник във II кръг на US Open миналия септември.

Това бе втори пореден тежък мач за световния №3 от Хасково, който във II кръг на Australian Open преодоля квалификанта Макензи Макдоналд (САЩ) след три часа и половина битка в 5-сетов маратон.

Днешният двубой на централния корт "Род Лейвър Арина" в Мелбърн се игра при температура около 40 градуса по Целзий и продължи 3,04 ч. Това оказа влияние и върху двамата тенисисти и всеки от тях допусна огромен брой грешки както от сервис, така и в разиграванията. Поставеният под №3 Димитров завърши срещата с 13 аса и 15 двойни грешки, а №30 в схемата Рубльов пласира 4 директни точки и направи 13 двойни грешки.

Българинът можеше да затвори мача и в три сета, но във втората част изпусна аванс от 4:3 гейма с пробив, допускайки моментален рибрейк, последван от нов пробив за Рубльов. Общо в срещата Григор реализира 6 от 19 брейкбола и отрази 11 от 15 възможности за съперника си. Нашият постигна 64% вкаран първи сервис и спечели 76% от тези точки.

На 1/8-финалите Димитров ще се изправи срещу местния фаворит Ник Кириос. Поставеният под №17 австралиец се наложи над №15 Жо-Вилфрид Цонга (Фр) със 7:6 (5), 4:6, 7:6 (6), 7:6 (5). Димитров има 2 победи от 3 мача срещу Кириос, като загуби последната среща - на 1/2-финалите в Бризбейн на старта на сезона преди две седмици. Четвъртият двубой помежду им ще бъде в неделя.

П О Б Е Д А !!!
Първата ракета на България победи първия ластик на русия !!!
19 Януари 2018 09:12
Следващият съперник Цонга или Кириос.
19 Януари 2018 09:13
и мно-о-о-о-оо-го грешки на двамата ..двойни...
Браво Гришо! Нашият беше и по-розов!
19 Януари 2018 09:14
Кириос е абонат на Гришо...особено в А-я
19 Януари 2018 09:19
Мачкай Бойко! Няма други руснаци. На финала си!
19 Януари 2018 09:22
А бе има и други руснаци....ама невъзвращенци проклети...
19 Януари 2018 09:25
mace
Мачкай Бойко!
Звъня на 112. Помогнете му докато дойдат!
19 Януари 2018 09:32
Къде, ако не тук можеш да си покажеш простотията ?!?!
Гришо
19 Януари 2018 09:42
Браво!
19 Януари 2018 09:53

Не е баш така, но няма значение... Кириос ми е особено противен, всяка победа над него е празник, особено, ако е постигната от Г. Димитров.
19 Януари 2018 09:58

Браво, Гришо!
Все с победи да страдаш!
Остават ти само четири стъпала до титлата...

..........................................................
19 Януари 2018 10:03
Кириос ми е особено противен
Противяга е!
19 Януари 2018 10:04
.
.
Клоун от породата "Жорж Ганчев"...съгласен...
19 Януари 2018 10:12
Е ти па си ного убаф.
Като нашто гардже Гришо - най-измисления No. 3 на всички времена.
19 Януари 2018 10:44
Не е противен, просто си играе играта човека, ако можеш надвийго, кой ти пречи.
За мен и двамата евентуални съперници са трудни за преодоляване.
19 Януари 2018 10:45
Гришо си скъса фланелката
19 Януари 2018 11:15

19 Януари 2018 12:01
Засега Кириос и Багдатис повтарят мача на Димитров с Рубльов. Играли са 1:46, а все още са 1:1 сета и 3:3 гейма.
19 Януари 2018 12:03
Къв Багдатис бе, колега, ти май си на 3 бири...
19 Януари 2018 12:11

На Кириос, като на австралиец, са му дали да играе с победения Багдатис, хем е и изморен! Това са правилата тази година!

19 Януари 2018 13:18
Цонга и Кириос подминаха третия час игра, а Цонга все още има шанс да вкара мача в пети сет! Ако стане би трябвало Димитров да има предимство утре!
19 Януари 2018 13:42
Лошо
19 Януари 2018 13:45
нищо не е изстрадал григор. победи си рубльов като стой та гледай. тва е голям шлем, не е сеанс на топалов в некой градски шах-клуб срещу 30 души едновременно.

браво, григоре!
19 Януари 2018 13:47
Григор Димитров ще има предимство ако я кара малко по спокойно. Таман нема да прави грешки.
19 Януари 2018 13:51
Имам лошо предчуствие за този паун Кириус
19 Януари 2018 13:53
Рядко гаден тенисист
19 Януари 2018 13:56
Ще играят от 2:00 през ноща. Григор ще има 4-5 часа повече за възстановяване, което не е малко. В Бризбейн загуби, но се надявам, че вече се е аклиматизирал по-добре.
19 Януари 2018 13:59
На интервюто след мача Кириос-Цонга и на въпроса дали ще победи Григор,Кириос каза:-"Вероятно,евентуално,той ми е добър приятел".
19 Януари 2018 14:00

Мъ ти за външкашния вид ли?
19 Януари 2018 14:04
Рики Еповери19 Януари 2018 13:53

(кириос)
при целата ми русофилия, рубльов е по-куче.
особено неприятен е немеца зверев.
Григор ще има 4-5 часа повече за възстановяване, което не е малко.

Кириос има мач на двойки. Ако не го отсвири, начи няма проблем, ако го - начи е разумен.
А колкото до аклиматизацията, на 40 градуса Целзий никой не е аклиматизиран и никой не може да играе читаф тенис.
Дано организаторите да преместят часовете на мачовете за по-късно, щото тва е ад.
19 Януари 2018 14:12
вчера ме фана жал за джокович, едвам дишаше. ма то и веганството си има дял.
нашто момче беше фит на тия температури.
19 Януари 2018 14:14
Рублев на мен ми хареса.
Личи си спортния ген - баща му е боксьор.
Неввероятна игра от задна линия, много силен форхенд.
Ако подобри гъвкоста в тактиката и си овладее емоциите по добре може да се изкачи нагоре. ..
19 Януари 2018 14:18
Нашият играе първи в сутрешната сесия, така че ще е по-хладно този път. Би трябвало там да е около 10 часа. За сравнение днес започнаха все едно в 2часа следобяд.
19 Януари 2018 14:20
И да не забравим - успех на очарователната Шарапова!!
19 Януари 2018 14:21
не ми харесва погледа му. твърде много злоба. кара се на ракетата си, а гледа григор. тениса не е бокс.
19 Януари 2018 14:39
Предпочитам злобата в погледа на Рубльов пред шмекеруването на Рафа с хавлийте (постоянното бърсане)
19 Януари 2018 15:15
19 Януари 2018 15:17
Григор винаги е бил, е, и ще бъде трън в злобните оченца на анонимния булгаристански хейтър!
Я бе, антолопчев, я кажи ти кой № си.
Не в света, а поне при вас във входа.
19 Януари 2018 15:18
На Кириос ако му е интересно, в неделя може и да стане хубав мач.
19 Януари 2018 15:34
Кириос е ф ноо добра форма и може да вземе турнира. За да го победи, Гришо треа да е адски концентриран.
19 Януари 2018 16:10
всеки си има свои тикообразни самовнушеня за смъкване на напрежението или за мобилизация - надал се бърше по-често от обикновено; рубльов си дъвче тениската; гришо си я придърпва към рамото, предимно отдясно. кусур на тва не бива да се търси.
.....Не в света, а поне при вас във входа....
.
Ако не във входа, поне на етажа...
19 Януари 2018 16:12
Номер 224 е тоя. Съсед на брахчеда ми е и не си плаща фноските за асансийор.
19 Януари 2018 16:19
В бейзбола има.подобен номер.
Отлепваш и залепваш 15 пъти велкрото на ръкавиците преди да удариш с батата.
19 Януари 2018 16:27
В СФ. пък имахме един питчер който си плюнчеше пръстите преди всяко хвърляне....това са 10 пръста...:-)))
19 Януари 2018 16:56
Цветове сьомга, праскова и фуксия, чат-пат нюанси на розови фрезии му е майката. Той бил победил трудно. Млъкнете бе, вие кого сте победили. Ми не му е кеф да ги мачка още, кара я по-полека, годината тепърва почва, последните турнири са през декември.