Общо 352,760,132
Активни 893
Страници 59,638

Българките с нова драматична победа на Европейското по волейбол

Женският ни национален отбор по волейбол записа нова много важна победа на Европейското първенство в Грузия и Азербайджан. След вчерашния драматичен успех над Украйна, днес състезателките на Иван Сеферинов победиха състава на Турция с 3:2 (25:17, 10:25, 25:16, 20:25, 20:18) в мач от Група C, продължил 2 часа и 16 минути.
Двата тима изиграха страхотен двубой, който премина през редица обрати. Българският тим на два пъти повежда в резултата, но туркините успяваха да изравнят. В решителния тайбрек след страхотна битка, „лъвиците“ успяха да отмъкнат победата с 20:18 и така да запишат втория си успех на Европейското.
Най-резултатна за България бе Добриана Рабаджиева, която се отличи с 19 точки, а 17 добави капитанката Елица Василева. С по 11 пък завършиха Емилия Димитрова и Христина Русева.
Утре националките ни срещат лидера в подреждането Русия.
24 Септември 2017 19:03
Прекрасно, момичета, но трето 3:2 ще е "прекалено" за нервите..Успех срещу колхожничките.
24 Септември 2017 19:12
Браво на момичетата! Успех и занапред!
24 Септември 2017 19:18
24 Септември 2017 20:17
Браво момичета!
На пук на "вечния" Данчо Лазаров и кохортата му, вие показахте какво можете!
Желая ви успех!
24 Септември 2017 22:46
Щяхме да завършим далеч по-спокойно, ако капитанката на отбора не се бе гипсирала в последния гейм. За цял гейм имаше само една забита топка! Добре, че Добрияна е "перде" и изнесе тежестта на важните точки! Диагонала на отбора има наполовина точки от четворките! Това означава, че разпределителката ни няма "отдушник" при лошо посрещане, а четворките ни не блестят особено в този елемент!
Важното е, че задачата си я изпълнихме - стигнахме до втората фаза, а мача с рускините е само за по-дълга почивка!
25 Септември 2017 00:42