Ако остави БСП да ни учи на демокрация, ГЕРБ се проваля в основната си роля да е контрапункт на червената партия
Общо 356,682,727
Активни 944
Страници 69,435

"Хайдук" идва със самочувствие за мача в София

Треньорът на хърватите даде почивка на основни играчи преди гостуването срещу "Левски"
СНИМКА: ОФИЦИАЛЕН САЙТ НА "ХАЙДУК"
Румънецът Серджиу Буш (вляво) влезе в 67-ата мин. на първия мач срещу "Хайдук", но има големи шансове да поведе атаката на "Левски" в реванша в четвъртък.
От "Хайдук" демонстрират убеденост, че ще отстранят "Левски" и ще продължат в III квалификационен кръг за Лига Европа. В неделя тимът от Сплит спечели с 3:1 гостуването си срещу "Локомотива" (Загреб) от първия кръг на хърватското първенство, като това допълнително окрили играчите.

Един от тях - Анте Ерцег, каза след успеха: "Левски" е много силен отбор, в първия мач бях изненадан колко са добри. Ако вкараме обаче гол в реванша, сигурно ще продължим, защото не виждам как ще допуснем три." Халфът посочи още, че голям минус за българския отбор ще е липсата на феновете на трибуните заради наказание. Ерцег, който вкара един от головете срещу "Локомотива", издаде също, че треньорът Жоан Карийо нарочно е дал почивка на голяма част от играчите си заради реванша в София в четвъртък.

От титулярите при победата с 1:0 над "Левски" в Сплит в неделя не играха Хисен Мемолия, Савас Генцоглу и Фран Тудор, а Никола Власич влезе само за 10-ина минути като резерва.

"Продължаваме да се развиваме като отбор и като индивидуалности. Повдигнахме духа ни преди мача с "Левски" и това е най-важното", посочи доволен Карийо след втория успех във втория официален мач на "Хайдук" за сезона.

От своя страна треньорът на "Левски" Николай Митов има да взема решения по състава си, за да подготви най-подходящата тактика. Той е готов да пусне за пръв път като титуляр испанеца Жорди Гомес, а с голяма вероятност в стартовия тим ще попадне и Серджиу Буш, като румънецът дори може да си партнира в атака с Жуниор Мапуку, ако бъде избрана схема 4-4-2.

Вчера стана ясно, че главен съдия в реванша ще бъде турчинът Али Палабъйък. Той е ръководил през миналия сезон четири мача от Лига Европа, включително и два от груповата фаза, както и една световна квалификация. На 6 юли е свирил мача Германия - България (3:0) от европейското първенство за юноши (до 19 г.) в Грузия.

Двубоят "Левски" - "Хайдук" е в четвъртък от 20 ч. и ще се предава по "Диема спорт".