Шампионите победиха с 4:0 "Етър" в последния мач от кръга
Срещата на Азиатско-Тихоокеанското икономическо сътрудничество ще е в град Дананг
Активни 523
Страници 5,186

Баскетболният ни отбор претърпя първа загуба

Любомир Минчев
Националният отбор по баскетбол претърпя първа загуба в контролите от подготовката си за предварителните световни квалификации през август. След три категорични успеха над Холандия (2 пъти) и Австрия селекцията на треньора Любомир Минчев отстъпи в Скопие на тима на Македония със 70:80. Двубоят в зала "Борис Трайковски" бе равностоен до почивката, която дойде при 38:36 за домакините. Още в началото на третата четвърт обаче македонският състав поведе с 8 т. и до края не изпусна преднината си.

По традиция най-резултатен за нашите и в този спаринг бе Александър Везенков, завършил с 16 т. Павел Маринов добави 13 точки, а американският гард Дий Бост и Алекс Симеонов, които в предните мачове не играха по различни причини, вкараха съответно 12 и 10. За домакините Димче Тасовски е с 18, Войдан Стояновски - със 17, а американецът Тиодор Джордан - с 15.

Националите ще продължат подготовката си в Самоков, а на 22 юли ще изиграят още една контрола с Австрия - в Гюсинг. Първият мач от предварителните квалификации е на 2 август в Синеш срещу Португалия, а другият тим в групата е на Беларус.