Честит рожден ден, Миряна!!!
Общо 319,129,389
Активни 1,441
Страници 51,057

Антоанета Стефанова спечели първата партия от 1/8-финала на световното по шахмат

Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели първата партия от 1/8-финалния си двубой на световното първенство по шахмат за жени в Техеран (Иран) и поведе с 1:0. Бившата световна шампионка победи с белите фигури грузинката Нино Хурцидзе. Партията бе най-дългата от всички в първия кръг на 1/8-финалите и продължи 5 часа и половина и общо 115 хода. Накрая Стефанова остана с цар, кон и офицер срещу самотния цар на Хурцидзе и успя да доведе нещата до успешен завършек.

Утре от 13:30 ч. наше време е партия №2 между двете, като Стефанова ще е с черните фигури. На българката е достатъчно и реми, за да продължи напред. Ако Антоанета Стефанова отстрани грузинката, на 1/4-финал нейна противничка ще бъде победителката от мача между Анна Музичук (Укр) и Ле Тао Нгуен Фам (Виет). Там резултатът е 1:0 за украинката, която спечели с черните фигури.

На снимката: Антоанета Стефанова (вляво) обмисля пореден ход срещу Нино Хурцидзе