Сенатът на САЩ одобри Майк Помпео за поста. Той заминава веднага за среща на НАТО
Адвокати: Парите са дадени да се бележат, преди да е поискан подкупът
Тенисистът спаси два мачбола, преди да елиминира Малек Жазири на 1/8-финалите
Премиерът щял да предложи държавата да поеме финансовите разходи при евентуален съдебен процес
Активни 1,107
Страници 141,309

Българките са далеч дори от Топ 60 на 15 км биатлон

СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Чехкинята Габриела Соукалова се е устремила към финала на 15 км биатлон в Йостерсунд.
Нито една българска биатлонистка дори не се доближи до зоната на точките в най-"българската" дисциплина - индивидуален старт на 15 км, в който Екатерина Дафовска спечели единствения ни златен олимпийски медал от зимните игри в Нагано '98. В старта за Световната купа в Йостерсунд (Шв) вчера участваха три наши националки - Емилия Йорданова, Десислава Стоянова и Дафинка Коева, но всички те останаха далеч от Топ 40.

Всъщност те се класираха дори извън първите 60 - най-добро бе представянето на Йорданова, която зае 69-о място в крайното класиране с 5 грешки в стрелбата и време 54:57,5 мин. Стоянова се нареди 71-ва (6 грешки), а Коева е 89-а (7 грешки) сред общо 97 финиширали.

В отложеното с 24 часа състезание заради бурни ветрове в сряда триумфира Габриела Соукалова (Чех), която направи 2 грешки на стрелбището и финишира с резултат 47:56,0. Анастасия Кузмина (Слвк) се нареди втора с изоставане от 1,2 сек. (2 гр.), а трета е Мари Лор Брюне (Фр) със закъснение от 16,2 сек. (1 гр.).

Късно снощи трябваше да се проведе мъжкият индивидуален старт на 20 км, в който записани за участие бяха четирима българи - Красимир Анев, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов и Михаил Клечеров.